اوا هیلد(Eva Hild)

رزومه هنری:

توضیحات:

اوا هیلد(Eva Hild) متولد سال 1966، در جنوب غربی سوئد زندگی و کار می کند.
شهرت او به جهت ساخت مجسمه های سرامیکی است که وی در ساخت آنها به شیوه منحصر به فرد خود دست یافته است.
مجسمه های وی بدنه های ظریفی از جنس سرامیک هستند که گویی همواره در یک مسیر پر پیچ و خم در حرکتند. این فرمهای در هم پیچیده منعکس کننده جهان درونی هنرمند هستند. مفاهیمی برآمده از روابط، تنشها و موقعیت های روحی و روانی که هنرمند در زندگی شخصی خود تجربه کرده است.
از یک سو بدنه پر پیچ و خم و از سوی دیگر حفره های خالی انباشته از هوا نوعی دوگانگی را به تصویر می کشند که برآمده از فضای ذهنی هنرمند است و در نوسانی میان بودن و نبودن.

عمده آثار وی از جنس استن ور می باشند. فرایند ساخت با دست بوده و وی به تدریج کار را رشد داده و ضمن تامل و تفکر حین فرایند ساخت، جهت را تغییر داده و ارتباطات را ایجاد می کند. اثر وی در کلیه قسمتها دارای سطحی صاف و با ضخامت یکسان است. وقتی فرم آماده و خشک شد دوبار پخته شده و رنگهای مختلف بر روی آن اعمال می شوند.
وی علاوه بر سرامیک با مواد مختلف دیگر از جمله فلز، بتن، پلاستیک و شیشه کار می کند. مجسمه های فلزی وی از جنس برنز و آلومینیوم و به روش قالبگیری ساخته می شوند و سپس سطحشان رنگ یا پتینه می شود.

آثار اوا هیلد در نمایشگاههای انفرادی و گروهی بسیاری در سراسر جهان به نمایش گذاشته شده و وی به واسطه این آثار جایگاهی درخور در عرصه هنر بین الملل کسب کرده است.

مترجم : هدی نخجیری